Pałacowa bawialnia Kowary

Moc atrakcji dla dzieci i dla starszych, PAŁACOWA BAWIALNIA przy Parku Minaitur w Kowarach, czynna codziennie od 9:00 do 18:00! 7-metrowa skocznia gigant (od 10 roku życia) oraz 70-metrowa wodna zjeżdżalnia na pontonkach (od 8 roku życia), natomiast wszystkie pozostałe atrakcje (bez dolnych ograniczeń wiekowych)! Oczywiście ceny obowiązują tylko dzieci. Rodzice i opiekunowie przebywają na terenie Pałacowej Bawialni bezpłatnie! A tak wyglądał u nas 1 czerwiec

Park miniatur Kowary

Niezależnie od pory roku, Park Miniatur w Kowarach to jedna z najpiękniejszych atrakcji turystycznych Dolnego Śląska oraz największe centrum informacyjne tego regionu. Co roku podczas jesieni Karkonosze są niezwykle kolorowe, więc i tym razem nasz Park prezentuje się aktualnie w cudownej, pełnej barw odsłonie. Wykonane rękami artystów w skali 1:25 miniatury gór, pałaców, zamków oraz starówek miast dolnośląskich, rzetelnie oddają ich rzeczywisty wygląd. Miniatury prezentowane są wśród kwiatów, a przy zachmurzeniu, niepowtarzalnego uroku dodaje im iluminacja świetlna. Nasi animatorzy oprowadzają po Parku i opowiadają ciekawostki związane z obiektami. Wiele Miniatur eksponujemy także w hali ogrzewanej kominkami, gdzie czeka na Państwa również nasza kawiarnia, w której napić możemy się włoskiej, aromatycznej kawy, grzanego wina, gorącej czekolady oraz skosztować przepysznych deserów przygotowywanych przez nas samych. Zapraszamy Państwa codziennie od 9:00 do 18:00. Do zobaczenia!

Sztolnie kowarskie

W towarzystwie przewodnika podążycie tajemniczą i magiczną ścieżką odkrycia, przez XII-wiecznych Gwarków – Walonów, rud żelaza i innych cennych kruszców. Usłyszycie także, przez długie lata, ściśle tajną historię uranu wydobywanego przez Związek Radziecki w Polsce. Zobaczycie bogactwo ekspozycji związanych zarówno z geologią Sudetów jak i górniczymi technikami wydobycia. Odkrywców, chcących zgłębić wszystkie tajemnice, które czekają na Was w Sztolni Poszukiwawczej Rudy Uranowej w Kowarach k. Karpacza, zapraszamy w podziemia.

Western city koło Karpacza

W Western City każdy może znaleźć coś dla siebie. Można tutaj strzelać z łuku Indiańskiego, rzucać do celu nożem, włócznią, rywalizować we wspinaczce na Pal Męczarni stojący dumnie na środku miasta. Dzieci mogą przejechać się kolejką, jeżdżącą po wyznaczonym torze na początku miasta. Starsi mogą nauczyć się rzucać prawdziwym kowbojskim lassem, które jest nieodłącznym atrybutem każdego kowboja pracującego z bydłem. W jednym z budynków znajduje się strzelnica kowbojska, gdzie można strzelać z wiatrówek: westernowych koltów, rewolwerów, winchesterów.

Trasy rowerowe w Kowarach

Trasy rowerowe Kowary. Dokładne zestawienie najciekawszych szlaków rowerowych w Kowarach i okolicy. Jazda rowerem w Kowarach to świetny sposób na przemieszczanie się i zwiedzanie malowniczych okolic. Trasy rowerowe w okolicy Kowar, których jest całkiem sporo, pozwalają na poznanie prawdziwych uroków Kowar i sąsiednich miejscowości. To tania aktywność dla każdego, dla dzieci, dorosłych czy seniorów.

Kompleks narciarski – Malá Úpa 14 km

Ski areál Malá Úpa to zimowy ośrodek w czeskich Karkonoszach położony na wysokości 1000 m n.p.m. – to jeden z najwyżej położonych ośrodków w Czechach – dodatkowo działa tu automatyczny system zaśnieżania, więc śnieg jest praktycznie przez cały sezon narciarski. Dla narciarzy przygotowano tutaj 7 wyciągów narciarskich, prawie 4 kilometry tras zjazdowych (najdłuższa około 1 km), dwa dziecięce Parki SKiMU z przeszkoloną obsługą. Przy kompleksie działają szkoły narciarskie i wypożyczalnie sprzętu. Miłośników białego szaleństwa obsługują dwie linie skibusów. Przy Przełęczy Okraj znajduje się duży parking, z którego na Ski areál Malá Úpa mozna dojechać właśnie skibusem. Wjazd własnym samochodem do Małej Upy tylko dla miejscowych i gości obiektów noclegowych.

Trasy biegowe – Malá Úpa 14 km

W ośrodku Ski areál Malá Úpa znajdują się 3 trasy biegowe (około 14 km tras biegowych). Dodatkowo Malá Úpa położona jest na trasie Karkonoskiej magistrali łączącej Karkonosze wschodnie i zachodnie – trasa zaczyna się w Harrachowie, a całkowita jej długość wynosi 80 km.